משחיז סכינים — איך משתמשים בו ולמה הוא חשוב?

משחיז סכינים

היתרונות הרבים של שימוש במשחיז סכינים

היתרונות הרבים של שימוש במשחיז סכינים סכין קהה הוא אויב נוראי עבור כל הטבחים או חובבי הבישול. לא רק שקשה יותר להשתמש בו, אלא שהוא יכול להיות גם מסוכן. סכין חד, לעומת זאת, הוא חברו הטוב ביותר של כולם. סכין חד הופך את עבודת ההכנה לקלה ובטוחה יותר. זו הסיבה שמשחיז סכינים איכותי הוא פריט חובה בכל מטבח. במאמר הבא, נעבור על היתרונות הרבים של השימוש בו, ונבהיר מדוע לכל המבשלים צריך להיות משחיז סכינים במטבח.

למה חשוב שיהיה לכם משחיז סכינים?

  • הסיבה הראשונה והחשובה ביותר שבגללה כדאי לכם להשתמש במשחיז סכינים היא בטיחות. סכין חד הוא בטוח לשימוש הרבה יותר מסכין שאינו חד.
    לסכין שאינו חד יש סיכוי גבוה יותר להחליק ולגרום לפציעה. כאשר אתם משחיזים את הסכינים שלכם בקביעות ושומרים עליהם חדים, אתם יכולים לחתוך, לפרוס ולעשות הכל עם הסכין בקלות וביעילות. כשהסכין שלכם חד, זה לא רק חוסך זמן, אלא זה גם מקטין את הסיכון לתאונות.

  • הסיבה השנייה להשתמש במשחיז סכינים היא איכות החיתוך. כאשר הסכינים שלכם אינם חדים, האוכל שלכם כנראה יצא פחות טעים. בעזרת להב חד, אתם יכולים לבצע חיתוכים נקיים ששומרים על הטעם והמרקם של חומרי הגלם שאתם משתמשים בהם בבישול. התוצאה: מנות טעימות יותר ויפות יותר. מי לא רוצה את זה?
  • הסיבה השלישית להשתמש במשחיז סכינים היא יעילות. אם אתם נאלצים כל הזמן להשקיע מאמץ בחיתוך באמצע הבישולים וההכנות, זה משבש את זרימת העבודה ומאט אתכם. עם סכין לא חד, חיתוך של סלט שיכול לקחת דקה או שתיים הופך לעבודה של רבע שעה, כשהסכין מחליק מהעגבניה ולא פורס טוב את המלפפון. לא חבל על הזמן היקר שלכם? על ידי השחזת הסכינים שלכם, אתם יכולים לעבוד במטבח בצורה מהירה ויעילה יותר, ללא עיכובים.

איך משתמשים במשחיז סכינים?

כפי שראינו, משחיז סכינים הוא כלי חשוב מאוד במטבח, וכדאי לדעת איך להשתמש בו כראוי.

קיימים שני סוגים עיקריים של משחיזי סכינים: חשמלי וידני. משחיז סכינים חשמלי הוא קל מאוד לשימוש, והמחיר שלו גבוה יותר בהשוואה לידני. משחיז ידני הוא זול יותר, אבל השימוש בו דורש קצת יותר מיומנות.

השחזת סכין במשחיז סכינים ידני

כדי להשתמש במשחיז סכינים ידני, החזיקו את המשחיז בידכם הלא דומיננטית ואת ידית הסכין בידכם הדומיננטית. הניחו את להב הסכין בזווית של 20 מעלות כנגד אבן ההשחזה. אחרי שמצאתם את הזווית הנכונה, פשוט החליקו את הלהב על האבן בתנועה חלקה ואחידה. הקפידו להשחיז את שני צידי הלהב באופן שווה.

השחזת סכין במשחיז סכינים חשמלי

אם אתם משתמשים במשחיז סכינים חשמלי, פשוט מקמו את הלהב בחריץ ותנו למשחיז לעשות את שלו. השחיזו את שני צידי הלהב באופן שווה עד שהוא הופך להיות חד כתער.

זהו! ככה קל, ככה פשוט.

משחיז סכינים

האם משחיז סכינים גורם נזק לסכין?

בכל פעם שמשחיזים סכין, הסכין מאבדת מעט מהחומר שלה, לכן יש להסיר כמות מינימלית מאוד של חומר במהלך כל השחזה. זו הסיבה שחובה להשתמש במשחיז סכינים באיכות טובה שיגן על הלהב מפני נזק ולא יסיר יותר מדי חומר. אם אתם פחות שולטים בטכניקה הנדרשת להשחזת סכין בצורה ידנית, עדיף להשתמש במשחיז חשמלי שנועד לשמור על הלהב בצורה הטובה ביותר.

האם אפשר להשתמש במשחיז סכינים על הסכינים היקרות שלי?

בהחלט אפשר. אם אתם קונים את משחיז הסכינים הנכון, כמו למשל משחיז הסכינים של סולתם, אתם יכולים להשתמש בו ללא חשש כדי להשחיז את הסכינים היקרים והאיכותיים שלכם.

איזה משחיז סכינים עדיף — ידני או חשמלי?

ההבדל העיקרי בין השניים הוא שהשחזה ידנית לא מתאימה לכל אחד ודורשת מעט טכניקה. משחיזים חשמליים הם מהירים ונוחים, אבל מחירם גבוה משל משחיזים ידניים. משחיזים ידניים הם זולים יותר, אבל הם דורשים יותר זמן ומאמץ. לא משנה איזה סוג משחיז תבחרו, הקפידו לקרוא את ההוראות לפני השימוש.

סכין חד עושה את החיים במטבח קלים יותר

אין עוררין על כך שסכין חד היא כלי חיוני בכל מטבח. וכשיש לכם בבית אביזר כמו משחיז סכינים, לא רק שזה יקל עליכם בעבודות המטבח, הוא גם יקטין את הסיכוי לתאונות, ויאפשר לכם לבשל ולעשות הכנות באופן יעיל הרבה יותר. אם תקפידו להשתמש במשחיז סכינים על בסיס קבוע, הסכינים שלכם ישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר. אז בפעם הבאה שהסכינים שלכם מתחילים להרגיש קהים, אל תחכו — השחיזו אותם בהקדם ותפיחו בהם חיים חדשים.

 

צריך סיוע ?